آیت الله فلاحتی در همایش ۴۰سالگی انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد رشت: تمدن سازی اسلامی استمرار بعثت پیامبر(ص) است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در همایش ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و تعالی فرهنگی – سیاسی که در دانشگاه آزاد اسلامی پل تالشان رشت برگزار شد با تبریک میلاد بانوی بزرگ عالم بشریت و اسلام فاطمه(س) و ولادت امام(ره) اظهار کرد: امیدواریم این روز منشا خیر و برکت معنوی اسلام برای آحاد مختلف جامعه باشد.
وی در ادامه به نگاه تمام اندیشمندان دنیای بشر و متفکران مسلمان نسبت به تحول عظیم انقلاب اسلامی در ایران اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی امیدهای بسیار روشنی برای جامعه ما گشوده است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه پیام مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بیانگر افق های روشن برای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی به هیچ عنوان با گذشته تاریخ معاصر کشور در عرصه های سیاست، فرهنگ و اقتصاد قابل مقایسه نیست.


آیت الله فلاحتی به بیسوادی ۷۰ درصدی مردم ایران در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی لجام گسیختگی فرهنگی در جامعه مشهود بود ضمن اینکه در عرصه سیاست وابسته بودیم.
وی با اشاره به اهداف بلند انقلاب اسلامی، بیان کرد: تمدن سازی اسلامی از اهداف انقلاب اسلامی است و این تمدن سازی در بخش های مختلف جامعه به ویژه سبک زندگی باید اتفاق بیفتد اما تا رسیدن به این مقصد فاصله داریم.
نماینده ولی فقیه در گیلان، ایجاد تمدن عظیم انسانی را بر پایه اسلام دانست و خاطرنشان کرد: قرار است تمدن عظیم اسلامی و انسانی پایه گذاری شود و بشر در سایه این تمدن بتواند از حکومت های سلطه طلب نجات پیدا کند ضمن اینکه اندیشه ها بتوانند به عرصه های انسانی بپردازند.


آیت الله فلاحتی، تمدن سازی اسلامی را استمرار بعثت پیامبر خدا(ص) ذکر کرد و یادآور شد: بعثت پیامبر اسلام(ص) برای بشریت بود و انقلاب اسلامی نیز توسعه همه جانبه بشریت را طلب می کند.
وی با بیان اینکه دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی تمام امکانات خود را بسیج کرده است، اظهار کرد: دشمن جنگ سخت، جنگ نرم و آپارتاید رسانه ای را علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته است.
امام جمعه رشت به ایستادگی انقلاب اسلامی با تمام قوا در مقابل قدرت های سلطه گر اشاره کرد و گفت: در جنگ ۸ ساله، دشمن نتوانست به هدف خود برسد و پس از آن جنگ عظیم نرم را علیه نظام اسلامی راه اندازی کرده است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط امام(ره) پس از بررسی های همه جانبه، بیان کرد: امام(ره) با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توانست ایران را از شرایط بحران زده نجات دهد.
وی به گفتار برخی از افراد مبنی بر پذیرش جام زهر دیگر اشاره کرد و گفت: آنها که به دنبال جام زهر دیگری هستند با اندیشه های ناب امام(ره) و مقام معظم رهبری آشنایی ندارند.


نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین با بیان اینکه بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی امام(ره) بود، تصریح کرد: دانشگاه آزاد کلمه اسلامی را همراه خود دارد و تمام تفکرات در این دانشگاه باید برپایه اسلام فاطمی(س) و علوی باشد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه حضور ولایتی نویدبخش تحول در دانشگاه آزاد اسلامی است، خاطرنشان کرد: دشمن در دانشگاه های مختلف به ویژه دانشگاه اسلامی به دنبال نفوذ است.
وی بر جلوگیری از سیاست زدگی دانشجویان تاکید کرد و یادآور شد: دانشجوی ما باید سیاست را بفهمد زیرا فرد با بصیرت می داند از بحران ها چگونه عبور کند.
امام جمعه رشت با اشاره به صدور انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروز دنیا به این باور رسیده که فرهنگ لیبرالیسمی نجات دهنده بشریت نیست و این از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.
آیت الله فلاحتی به صیانت انقلاب اسلامی در درون خود اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی در ۴۰ سالگی عملکرد قابل قبولی داشته ضمن اینکه اهداف روشنی در پیش رو دارد.


انقلاب اسلامی پایداری در مسیر هدف را به جهانیان آموخت
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز در همایش مذکور بر توجه دانشگاهیان در جهت حرکت انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: انقلاب اسلامی پایداری در مسیر هدف را به جهانیان آموخته است.
ابراهیم چیرانی با اشاره به اهمیت ارتباط حوزه و دانشگاه، بیان کرد: دانشگاه ها با هماهنگی حوزه های علمیه باید در عرصه علوم انسانی پیشرو باشند.